
HappyModel Mobula8 1-2S 85mm Micro Whoop Drone X12 AIO FC Flight Controller 400mW OPENVTX Caddx Ant 1200TVL EX1103 KV11000
Reference price:
US $133.55
1-10 pcs$129(-3%)
10-100 pcs$124(-7%)
100+ pcs$117(-12%)
Description
HappyModel Mobula8 1-2S 85mm Micro Whoop Drone X12 AIO FC Flight Controller 400mW OPENVTX Caddx Ant 1200TVL EX1103 KV11000 High-concerned chemical: None Obstacle avoidance types: GPS-Based Avoidance Motor Type: Brushless Motor Integrated propeller guard: Not Include Max Wind Speed Resistance: < 10 KM/H Max Takeoff Weight: 2-3KG Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume: No Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel]: 1080i/P(1920*1080)
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Obstacle avoidance types | GPS-Based Avoidance |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Integrated propeller guard | Not Include |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Max Takeoff Weight | 2-3KG |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 1080i/P(1920*1080) |
| Category | Camera Drone |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz,Other,5.8 GHz |
| Drone Weight | 200g |
| Fps | 60*fps |
| Camera Mount Type | Other |
| GPS | Yes |
| Display Control | No |
| FPV Operration | Yes |
| Connectivity | WiFi,Remote Control |
| Flight Time | others |
| Remote Distance | 500m |
| Camera Integration | Camera Included |
| Camera Features | 1080p HD Video Recording,GoPro Compatible |
| Origin | Mainland China |
| Sensor Size | 1/4 inches |
| Aerial Photography | Yes |
| Certification | CE |
| Bulk buying | Contact me foraquote |
| Can't find what you need | Contact customer service |
| Service | Bill Of Materials Quotation |
Product Details
≡≡≡≡≡Welcome to our Store≡≡≡≡≡
We can provide you with bom quotation, find any components you need to replace,
if you have more requirements, please feel free to contact us!
We can give you the best price and the best product.
If you have any questions, our Customer Service staffs welcome you to email or call us.
We strive to answer all questions and resolve any problems as quickly as possible.
We accept OEM orders. For details, please contact us
Email:lily@aoyuehk.com Whatapp:+86 13380330946
Consultation and ordering:http://www.aoyuehk.com/
≡wish you a happy shipping,welcome to the next visit≡







