
RunCam Scope Cam 2 4K Airsoft Camera IP64 WaterProof Paintball APP 1400mAh 128G Digital Zoom Customized Crosshairs Scopecam
169 orders (reference)
Description
RunCam Scope Cam 2 4K Airsoft Camera IP64 WaterProof Paintball APP 1400mAh 128G Digital Zoom Customized Crosshairs Scopecam High-concerned chemical: None Compatible Drone Model: RunCam Scope Cam 2 4K Package: Yes Weight: 50g Model Number: RunCam Scope Cam 2 4K Compatible Drone Brand: Speedybee Brand Name: Runcam Origin: Mainland China
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Compatible Drone Model | RunCam Scope Cam 2 4K |
| Package | Yes |
| Weight | 50g |
| Model Number | RunCam Scope Cam 2 4K |
| Compatible Drone Brand | Speedybee |
| Brand Name | Runcam |
| Origin | Mainland China |
Product Details







SPECIFICATIONS
Product Name RunCam Scope Cam 2 4K
Image Sensor 1/2.5" SONY CMOS 8MP
Lens
40mm@FOV 8.2° 35mm@FOV 8.2° 25mm@FOV 12°
ISO 100/200/400/800/1600
Shutter 1~1/500s
Resolution 4K@30fps/2.7K@60fps/1080P@120fps/1080P@100fps/1080P@60fps/1080P@50fps
Video format MP4(H.264)
Memory Card Micro SD(Max 256g)
File System Fat32/exFat
Battery 1400mAh
Battery life About 160 minutes (2.7K@60fps) / 240 minutes (1080P@60fps)
Charging time About 120 minutes
Wi-Fi 2.4g
USB Interface Type-C
Work Current 1.75W (Premise:2.7K/60fps & Wi-Fi off)
Work Temp -10°C ~ 45°C
Housing Material Aluminium alloy & PA
Vibration motor Built-in
Waterproof IP64
Mount Picatinny
Net Weight
40mm@150g 35mm@184g 25mm@145g
Dimensions
112mm*32mm*36mm 107mm*32mm*36mm 93mm*32mm*36mm



