
DarwinFPV NEW ApeStyle D5/X5 FPV Drone For 6S 1500mAh 120C XT60C/4000mAh 120C 10C 60C Battery DarwinFPV2507-1800KV Motor FPV
Reference price:
US $174.17
1-10 pcs$169(-3%)
10-100 pcs$162(-7%)
100+ pcs$153(-12%)
2 orders (reference)
Description
DarwinFPV NEW ApeStyle D5/X5 FPV Drone For 6S 1500mAh 120C XT60C/4000mAh 120C 10C 60C Battery DarwinFPV2507-1800KV Motor FPV High-concerned chemical: None Obstacle avoidance types: No support Motor Type: Brushless Motor Integrated propeller guard: Not Include Max Wind Speed Resistance: < 10 KM/H Max Takeoff Weight: <1kg Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume: No Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel]: 1080i/P(1920*1080)
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Obstacle avoidance types | No support |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Integrated propeller guard | Not Include |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 1080i/P(1920*1080) |
| Category | Camera Drone |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Drone Weight | 0.1 |
| Camera Mount Type | Other |
| GPS | No |
| Display Control | No |
| Connectivity | WiFi |
| Flight Time | 12min |
| Remote Distance | 5cm |
| Camera Integration | Camera Not Included |
| Camera Features | 1080p HD Video Recording |
| Origin | Mainland China |
| Sensor Size | 1/1.28 Inches |
| Aerial Photography | Yes |
Product Details

















