
DarwinFPV TinyApe Freestyle FPV Drone TinyApe Analog BNF/ Happymodel Mobula6 65mm 1S ELRS 2.4G CineWhoop Drone
Reference price:
US $24.15
1-10 pcs$23(-3%)
10-100 pcs$22(-7%)
100+ pcs$21(-12%)
4 orders (reference)
Description
DarwinFPV TinyApe Freestyle FPV Drone TinyApe Analog BNF/ Happymodel Mobula6 65mm 1S ELRS 2.4G CineWhoop Drone High-concerned chemical: None Is Electric: No Battery Anti-wind Ability: NO Drone Weight: 142g Takeoff Weight: NO Transit Time (Days): 1000m Video Capture Resolution: 4K UHD,Other Operator Skill Level: expert
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | No Battery |
| Anti-wind Ability | NO |
| Drone Weight | 142g |
| Takeoff Weight | NO |
| Transit Time (Days) | 1000m |
| Video Capture Resolution | 4K UHD,Other |
| Operator Skill Level | expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Controller Mode | MODE1,MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Controller Battery | not include |
| Control Channels | 8 CHANNELS |
| Motor | Brushless Motor |
| Is Batteries Included | No |
| Power Source | Electric |
| Remote Distance | 1000m |
| Remote Control | Yes |
| Type | HELICOPTER |
| Aerial Photography | Yes |
| Package Includes | Original Box,Operating Instructions |
| Material | Carbon Fiber |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Features | App-Controlled |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |



