
GEPRC Cinelog30 V3 FPV Drones O4 Air Unit PRO /WTFPV TAKER F722 45A 32Bit AIO SPEEDX2 1404 3850KV LED BEC RC Freestyle Drone
Reference price:
US $252.01
1-10 pcs$244(-3%)
10-100 pcs$234(-7%)
100+ pcs$222(-12%)
17 orders (reference)
Description
GEPRC Cinelog30 V3 FPV Drones O4 Air Unit PRO /WTFPV TAKER F722 45A 32Bit AIO SPEEDX2 1404 3850KV LED BEC RC Freestyle Drone High-concerned chemical: None Obstacle avoidance types: GPS-Based Avoidance Motor Type: Brushless Motor Integrated propeller guard: Include Max Wind Speed Resistance: < 10 KM/H Max Takeoff Weight: <1kg Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume: No Removable/Replaceable Battery: Yes
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Obstacle avoidance types | GPS-Based Avoidance |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Integrated propeller guard | Include |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Removable/Replaceable Battery | Yes |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 4K(4096*2160) |
| Category | Camera Drone |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Drone Weight | 150g |
| Camera Mount Type | 2-Axis Gimbal |
| GPS | Yes |
| Display Control | No |
| FPV Operration | Yes |
| Connectivity | WiFi |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | others |
| Remote Distance | other |
| Camera Integration | Camera Included |
| Camera Features | 4K HD Video Recording |
| Brand Name | GEPRC |
| Origin | Mainland China |
| Sensor Size | None |
| Aerial Photography | Yes |
Product Details
















