
4Pairs/8PCS HQProp T2.2X2X3 Propeller 2.2Inch Prop For BETAFPV Pavo20 pro FPV Racing Drone Parts For 2inch FPV Frames
Reference price:
US $15.24
1-10 pcs$15(-3%)
10-100 pcs$14(-7%)
100+ pcs$13(-12%)
16 orders (reference)
Description
4Pairs/8PCS HQProp T2.2X2X3 Propeller 2.2Inch Prop For BETAFPV Pavo20 pro FPV Racing Drone Parts For 2inch FPV Frames High-concerned chemical: None Is Electric: No Battery Is it battery/power supply: N Is it charger/adapter: N Is Batteries Included: No Plastic Type: PC Model Number: T2.2X2X3 PC Propeller RC Parts & Accs: Propellers
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Is Electric | No Battery |
| Is it battery/power supply | N |
| Is it charger/adapter | N |
| Is Batteries Included | No |
| Plastic Type | PC |
| Model Number | T2.2X2X3 PC Propeller |
| RC Parts & Accs | Propellers |
| Material | Plastic |
| Brand Name | HQProp |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Weight | 0.9g |
| Hub Diameter | 10mm |
| Hub Thickness | 4.7mm |
| Shaft | 1.5mm |
| Adaptor Rings | NO |
Product Details
HQProp (4CW+4CCW)2.2inch PC Grey Props 1.5MM Shaft for BETAFPV Pavo20 Pro FPV rACING Drones Spare Parts
Propeller Diameter : 2.2inch
Pitch : 2
Blades-3
Material :Poly Carbonate
Weight : 0.9g
Hub Diameter :10mm
Hub Thickness : 4.7mm
Shaft : 1.5mm
Adaptor Rings:NO
Includes
4 x CW HQ Durable Prop T2.2X2X3
4 x CCW HQ Durable Prop T2.2X2X3





















