
BETAFPV Cetus Pro FPV Kit FPV Beginners Brushless Motors Beta Fpv Kit Racing Cetus Pro Betafpv Dron Two Speed RC Camera
Reference price:
US $293.69
1-10 pcs$284(-3%)
10-100 pcs$272(-7%)
100+ pcs$258(-12%)
Description
BETAFPV Cetus Pro FPV Kit FPV Beginners Brushless Motors Beta Fpv Kit Racing Cetus Pro Betafpv Dron Two Speed RC Camera High-concerned chemical: None Electronic: No DIY Supplies: Electrical Origin: Mainland China brand name: BETAFPV place of origin: Hubei, China Aircraft Size: ≤112mmx108mmx36mm Wheelbase: 75mm
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Electronic | No |
| DIY Supplies | Electrical |
| Origin | Mainland China |
| brand name | BETAFPV |
| place of origin | Hubei, China |
| Aircraft Size | ≤112mmx108mmx36mm |
| Wheelbase | 75mm |
| Weight | 33g |
| Takeoff weight | ≤48g |
| Flight control ESC | Lite 1-2S Pro brushless flight controller Frsky D8 |
| Motors | 1102-18000KV |
| Props | 40mm three-blade propeller |
| Maximum flight time | 4-5min |
| Maximum level flight distance | 80m, open and interference-free environment |
| Image resolution | 800TVL |
Product Details
Dear friends, welcome to my store. If you need to consult products and other series of products, please contact (WhatsApp/WeChat+86 18934733873), (email: 18934733873@163.com). Due to the time difference, I will reply you within 12 hours at the latest. Thank you.Dear friends, welcome to my store. If you need to consult products and other series of products, please contact (WhatsApp/WeChat+86 18934733873), (email: 18934733873@163.com). Due to the time difference, I will reply you within 12 hours at the latest. Thank you.
Product Description
















Specification


Company Profile






Semi-Automatic PET Bottle Blowing Machine Bottle Making Machine Bottle Moulding Machine
PET Bottle Making Machine is suitable for producing PET plastic containers and bottles in all shapes.
PET Bottle Making Machine is suitable for producing PET plastic containers and bottles in all shapes.
FAQ
Semi-Automatic PET Bottle Blowing Machine Bottle Making Machine Bottle Moulding Machine
PET Bottle Making Machine is suitable for producing PET plastic containers and bottles in all shapes.
PET Bottle Making Machine is suitable for producing PET plastic containers and bottles in all shapes.



