
2pcs Wide Angle Motorcycle Rear View Mirrors Handlebar Rearview For Beta Evo rr 250 Racing Enduro Xtrainer fpv pavo20 pro 5in1
Reference price:
US $18.77
1-10 pcs$17(-3%)
10-100 pcs$17(-7%)
100+ pcs$16(-12%)
1 orders (reference)
Description
2pcs Wide Angle Motorcycle Rear View Mirrors Handlebar Rearview For Beta Evo rr 250 Racing Enduro Xtrainer fpv pavo20 pro 5in1 High-concerned chemical: None Item Width: 8cm Item Weight: 0.8kg Item Height: 12cm Item Length: 32cm Item Type: Side Mirrors & Accessories Material: ABS Aluminum Alloy Origin: Mainland China
Select options
Variant
Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Item Width | 8cm |
| Item Weight | 0.8kg |
| Item Height | 12cm |
| Item Length | 32cm |
| Item Type | Side Mirrors & Accessories |
| Material | ABS Aluminum Alloy |
| Origin | Mainland China |
| Package | sold by pair,left and right. |
| Accessories | A pack of M8/M10 screws and related accessories |
| Universal | Motorcycle Mirror Scooter |
| Color | Black |
| Feature | Waterproof, Rust Resistant And The Glass Will Not Haze. |
| Selling Point | Large Mirror/ Wider Vision/easy To Install/safer Driving. |
| Special effects | Folding+Wide angle mirror |
Product Details
Product Details
Product: Motorcycle Rearview Mirrors ( Left & Right )
Condition: 100% Brand New.
Quatity: 1 Pair of Motorcycle Side Mirrors Rearview Mirrors
2 screws for M10 clockwise tightening, 1 screw for M10 counterclockwise tightening.
2 M8 clockwise screws, 1 M8 counterclockwise screws.
Material: Aluminum Alloy and ABS and White Glass.
Feature:
--This product is made of high-quality aluminum alloy and ABS, with good corrosion resistance and sufficient hardness. Constructed from aluminum,high quality and durable.
--Coupled with precision manufacturing, electroplating coloring, and fashionable appearance design, the motorcycle looks high-end and beautiful.
--Easy to install
--The appearance of the fashion design, excellent technology is more suitable for your motorcycle.
--· Featuring high-definition glass to enhance safety and precision, it meets the highest performance and design standards for use on roads.
( Please confirm in advance that this product is compatible with your motorcycle before placing an order. Thank you for your support and understanding and support! )

The product is a universal compatible and applicable modified accessory decoration without brand logo, not a specific brand replica.
The logo is only for installation guidance, and the non-brand genuine/non-manufacturing/intellectual property belongs to the original owner.
Product: Motorcycle Rearview Mirrors ( Left & Right )
Condition: 100% Brand New.
Quatity: 1 Pair of Motorcycle Side Mirrors Rearview Mirrors
2 screws for M10 clockwise tightening, 1 screw for M10 counterclockwise tightening.
2 M8 clockwise screws, 1 M8 counterclockwise screws.
Material: Aluminum Alloy and ABS and White Glass.
Feature:
--This product is made of high-quality aluminum alloy and ABS, with good corrosion resistance and sufficient hardness. Constructed from aluminum,high quality and durable.
--Coupled with precision manufacturing, electroplating coloring, and fashionable appearance design, the motorcycle looks high-end and beautiful.
--Easy to install
--The appearance of the fashion design, excellent technology is more suitable for your motorcycle.
--· Featuring high-definition glass to enhance safety and precision, it meets the highest performance and design standards for use on roads.
( Please confirm in advance that this product is compatible with your motorcycle before placing an order. Thank you for your support and understanding and support! )

The product is a universal compatible and applicable modified accessory decoration without brand logo, not a specific brand replica.
The logo is only for installation guidance, and the non-brand genuine/non-manufacturing/intellectual property belongs to the original owner.



